Vytisknout

Informace o focení

Kde focení probíhá?

Nevlastním fotoateliér - rád fotím v přírodě,takže se bez něho bez problému obejdu. Výhodou focení v přírodě je zachycení všech barev, slunečního svitu a jedinečnost prostředí, proto tyto fotky nevypadají uměle,ale naopak podtrhnou přirozenost každého člověka. Také velice rád fotím třeba na zámcích,rozpadlištích starých domů nebo i u vás doma,protože tyto fotografie nejlépe vystihnou právě vaši osobnost...

Jak začít?

Telefonicky nebo emailem si domluvíme termín a hodinu focení a předběžně se dohodneme v jakém stylu budou fotky nafocené.

Může být problém, že ještě nemám zkušenoti s takovýmto focením?

Naprostá většina lidí,kteří jsou na mých fotkách neměly žádné zkušenosti.Bát se vůbec nemusíte.Atmosféra při focení je vždy příjemná a já sám se pokusím udělat maximum pro to,abyste se dostatečně uvlonili a focení si užili. Tohle všechno se totiž projeví na výsledných fotkách. S pózami nebo výrazy obličeje vám pomohu a vždy vám poradím,co bude vypadat výstižně a přirozeně. Jde mi především o zachycení vaší osobnosti.

Jak focení probíhá?

Velmi často mě doprovází někdo, kdo mi pomáhá s vybavením,světly, odrazovými deskami a drobnými úpravami. Pokud by vám ale tento doprovod vadil, určitě bychom v pohodě zvládli focení ve dvou. Poté se domluvíme na konkrétní představě focení a podle oblečení a doplňků,které si s sebou přinesete vybereme společně místo, které se k vám bude nejvíce hodit.

Co si vzít s sebou na focení?

Podstatné je, aby fotky které nafotíme určitým způsobem vystihly a ukázaly vaši osobnost a charakter vaší povahy.Proto je důležité abyste se v oblečení, které si na focení vyberete,cítili co nejlépe.Důležité je také to,abyste se cítili sebevědomě a jistě, protože i to je na fotografiích vidět. Vezměte si s sebou co nejvíce různobarevného oblečení jako jsou trička,svetříky,vesty a boty. Je dobré si přinést i různé modní doplňky a bižuterii. A určitě se nemusíte bát vzít s sebou i neobvyklé věci, protože tím oživíme celou fotku.

Mohu si s sebou někoho vzít?

Ano.Určitě je super když s sebou vezmete kamaráda,kamarádku,přítelkyni nebo třeba sourozence. Jejich přítomnost vám pomůže uvolnit se a být víc v klidu.

Co se bude dít po focení?

Po focení postupně projdu všechny fotografie a pečlivě vyberu ty nejvíce povedené.Ty následně nahraji do uzamčené galerie, z které si vy sami vyberete ty, které se vám budou líbit nejvíce.Tyto fotky upravím do výsledné podoby včetně retuše během 5-7 dnů a poté vám na email pošlu odkaz na stažení fotografií ve velkém rozlišení.

Jak budou vypadat výsledné fotografie?

Z vybraných fotografií odstraním drobné nečistoty jako jsou skvrny na oblečení nebo nedostatky prostředí, ve kterém jsme fotili. Dále vyčistím pleť od pupínků, pigmentových skvrn, mateřských znamének a dalších drobností. Také je potřeba rozjasnit obličej, proto projasním barvy očí, vlasů a můžu vám i vybělit zuby. Poté upravím kontrasty barev na celé fotografii podle toho,jak na mě fotografie působí. S úpravou fotek se dá dělat spousta věcí a určitě přihlédnu k vašemu názoru pokud byste měli v hlavě určitou představu, jak chcete aby fotografie vypadala.

Kolik fotografií nakonec dostanu?

Počet upravených a vytisknutých fotografií a fotografií v elektronické podobě, které nakonec dostanete záleží na balíčku, který si vyberete. I když nafotíme spoustu fotografií, tak těch skutečně povedených je mnohem méně. Každý záběr nebo pózu budeme fotit víckrát- z různých úhlů nebo s jinými výrazy.Já sám se budu snažit,aby těch nejlepších fotografií bylo co nejvíce.

Google